راضیه سادات هاشمی

" راضیه سادات هاشمی (زاده ۱۳۶۳ در تهران) مجری، صداپیشه و گوینده رادیو است. او در حال حاضر در چندین برنامه از جمله «جوان ایرانی سلام»، «اینجا شب نیست» و «چشام بازه» در رادیو جوان به عنوان گوینده حضور دارد. "

اودر رشته علوم اجتماعی گرایش مردم شناسی تحصیل کرده است.

فعالیت‌های رادیویی

سلام صبح بخیر، رادیو (مشهد)

ایستگاه ورزش، رادیو مشهد

در مسیر زندگی، سیما خراسان رضوی(مشهد)

پاتوق شبانه، رادیو جوان

ویژه مسابقات آسیائی سئول، رادیو جوان

جوان ایرانی سلام، رادیو جوان

۳ در ۳۰، رادیو جوان

اینجا شب نیست، رادیو جوان

آبی روشن، رادیو جوان

فصل اول، رادیو جوان

راضیه هاشمی در سال ۱۳۸۱ با گویندگی در برنامهٔ «فصل شکفتن» در رادیو مشهد وارد عرصه گویندگی شد. او فعالیت حرفه‌ای خود را در رادیو با گویندگی در برنامه «صبح و عصر» و «خانواده» در شبکه خراسان شمالی در سال ۱۳۸۵ آغاز کرد. پس از مدتی فعالیت در مراکز خراسان شمالی و رضوی، در سال ۱۳۹۳ به تهران آمد و اولین برنامه خود را با نام «پاتوق شبانه» در همان سال در رادیو جوان اجرا کرد. هاشمی سابقه اجرای ویژه برنامه ورزشی از جمله «مسابقات آسیایی سئول ۲۰۱۴»، «ایستگاه ورزش»، «صبح دانش» و «۳در۳۰» در کارنامه دارد. او تنها گوینده ورزشی زن در صداوسیمای مرکز خراسان رضوی بوده‌است

زندگینامه

راضیه سادات هاشمی فرزند سرهنگ سید محمد هاشمی که هم اکنون وکیل دادگستری است در تهران متولد شد و سپس به مشهد رفت و دوران جوانی خود را در مشهد گذراند او از همان ابتدا تحت تاثیر خواهر بزرگترخود و البته صدا و استعداد خود علاقه مند به مجری گری بود که از همان ابتدا با تشویق اطرافیان به دلیل توانمندی روبرو شد.

او در اواخر دوران دبیرستان به دور از چشم خانواده ۲ بار در رادیو مشهد تست گویندگی داد که هر بار به دلیل جوان بودن و توجیه اینکه در این شبکه فقط یک برنامه برای نوجوانان وجود دارد و نیاز به گوینده دیگری ندارند رد شد ولی در نهایت در سال ۸۱ موفق شد در برنامه فصل شکفتن که مختص نوجوانان بود آیتم خسرو وشیرین را اجرا کند و به رادیو راه پیدا کند.

ولی نکته جالب اینجا بود که در جلسات ارزیابی صدای او پخته تر و بزرگتر از دوره نوجوانی ارزیابی شد دقیقا عکس دلیلی که در دوره های قبل تست او رد شده بود.

وی تا سال ۸۲ در برنامه فصل شکفتن فعالیت داشت تا اینکه در مهر ۸۲ به دلیل اینکه وارد دانشگاه شد ارتباط خود را موقتا قطع کرد اما علاقه زیاد او به رادیو باعث شد که با هم دانشگاهی های خود در دانشگاه یک رادیو لوکال موقت راه اندازی کردند ویژه برای ماه مبارک رمضان.


در سال چهارم دانشگاه باتوجه به اینکه دوستان وی در رادیو دانشگاه اهل بجنورد بودن و مرکز صدا و سیما در آنجا تازه راه اندازی شده بود با تشویق آنها و البته با درخواست مدیر تولید وقت صدای خراسان شمالی که نمونه کارهای او را شنیده بود فعالیت رسمی خود را از سال ۸۵ در بجنورد آغاز کرد با عنوان گوینده که تا هم اکنون ادامه داشته است.

در خراسان شمالی فعالیت زیادی در برنامه های مختلف داشت و مخاطبان زیادی را جذب کرد تا جایی که در سال ۸۶ یکی از پیشکسوت ترین و صاحب نام ترین تهیه کنندگان رادیو مشهد با شنیدن نمونه کار او برای اجرای ویژه برنامه ماه رمضان با نام باغ بهار او را به مشهد دعوت کرد که در نهایت ظرف مدت یک هفته مکاتبه بین معاونین صدا و حراست هر دو مرکز و خراسان رضوی و شمالی انجام شد تا باغ بهار با صدای راضیه سادات در مشهد اجرا شود.

حظور در یک مرکز بزرگتر و همکاری با پیشکسوتان صدا باعث شد تا این گوینده جوان برای اجرا در رادیو مشهد وسوسه شود که با دعوت به کار از طرف آن مرکز هم به واقعیت پیوست تا دوری از خانواده بعد از آن به اتمام برسد البته در سال ۸۷ مجددا با اصرار مدیر جدید رادیو جنورد به مدت ۴ ماه دوباره به بجنورد رفت ولی دیگر جذابیت کار در مرکز بزرگتر و شوق به پیشرفت راضیه سادات مانع از ماندن شد و دوباره به مشهد بازگشت تا صدایی آشنا در برنامه های صبح مشهد همچون صبح بخیر خراسان- سلام صبح بخیر و دیگر برنامه های صبح گاهی و برنامه های عصر ، ویژه برنامه افطار، برنامه های شبانگاهی، برنامه گفتگو محور و…. باشد، نکته قابل تامل در مورد راضیه سادات این است که به دلیل روابط عمومی قوی و مناسب برنامه های مشارکتی بیشتر به درخواست ارگان سفارش دهنده با اجرای او باشد تا جایی که به اجبار برنامه صبح را تحویل و برنامه مشارکتی شهرداری را در ساعت ۸/۳۰ صبح اجرا کند. که البته آن برنامه را هم با علاقه دنبال کرد.

راضیه سادات هاشمی تنها گوینده زن برنامه های ورزشی خراسان رضوی بود که آخرین اجرا او در مشهد هم اجرای برنامه ورزش خراسان در خرداد سال ۹۳ با حضور کامران فر داور فوتبال بود که بعد از آن برنامه راضیه سادات به تهران و کامران فر برای داوری در جام جهانی ۲۰۱۴ به برزیل رفت.

در طول این ۶ سال گویندگی در رادیو مشهد اجرای برنامه سیمای خانواده و مدیر داخلی آژانس خدمات هتل داری، مدیر فروش گروه صنعتی برادران راد، مدیر روابط عمومی و مشاور فرهنگی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد نیز از دیگر فعالیت های راضیه سادات هاشمی بود.

از خرداد ۹۳ تا هم اکنون او فعالیت گویندگی خود در رادیو جوان آغاز کرد و در برنامه هایی همچون: پاتوق شبانه ، ایستگاه ورزش ، سه در ۳۰ ، باکلاس و جوان ایرانی سلام گویندگی کرده است.

در سال ۸۸ اجرای بخش گزارشی خانه فیروزه ای شبکه ۳ سیما و در اردیبهشت ۹۴ اجرای ویژه برنامه دستهایش در شبکه ۲ سیما از دیگر فعالیت های او می باشد.

سید جواد یحیوی

سید جواد یحیوی مجری و بازیگر اهل ایران است.

... ۱۳۹۷/۶/۶
... ۱۳۹۷/۶/۶
وحید یامین‌پور

وحید یامین‌پور (زادهٔ ۱۳۵۹ دزفول) سیاستمدار و مجری تلویزیونی ایرانی است،

زهره سادات هاشمی

زهره سادات هاشمی متولد 1 دی ماه 1356 در مشهد مجری و گوینده رادیو – تلویزیون است

... ۱۳۹۷/۶/۶
... ۱۳۹۷/۶/۶
تبسم هاشمی

تبسم هاشمی (زاده ۱۳۴۹ خورشیدی تهران) بازیگر و مجری برنامه‌های کودک و نوجوانان اهل ایران است.

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند (زاده ۲۱ اسفند ۱۳۵۴ - تهران) صداپیشه ، بازیگر و کارگردان تئاتر، تلویزیون و سینما، فیلمنامه‌نویس و تدوین‌گر اهل ایران است.

... ۱۳۹۷/۶/۶
... ۱۳۹۷/۶/۶
نیما نهاوندیان

نیما نهاوندیان (زاده ۱۲ فروردین ۱۳۵۹ - درگذشته ۳ دی ۱۳۹۱) مجری برنامه‌های ورزشی صدا و سیمای ایران بوده‌است.

عبدالله نصری

عبدالله نصری پژوهشگر ایرانی فلسفه و دانشیار گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی است

... ۱۳۹۷/۶/۶
... ۱۳۹۷/۶/۶
مریم نشیبی

مریم نَشیبی یا مریم نَشیبا (زادهٔ ۱۳۲۵ در تهران) آموزگار و گویندهٔ رادیو و تلویزیون ایرانی است.

کامران نجف‌زاده

کامران نجف زاده (۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۷، تهران) روزنامه‌نگار، خبرنگار، گوینده اخبار، نویسنده و مدرس کلاسهای خبرنگاری است.

... ۱۳۹۷/۶/۴
... ۱۳۹۷/۶/۴
مازیار ناظمی

مازیار ناظمی (زاده ۱۳۴۹ در تهران) مجری و خبرنگار صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

اسماعیل میرفخرایی

اسماعیل میر فخرایی زاده ۱۹ مهر ۱۳۲۵ با اصالت تفرشی، در تهران، محله شیخ هادی در خیابان سپه قدیم (خیابان امام خمینی فعلی) ، مجری و تهیه‌کننده برنامه‌های علمی تلویزیون ایرانی است

... ۱۳۹۷/۶/۴
... ۱۳۹۷/۶/۴
بهمن هاشمی

اکبر میرزاهاشمی با نام مستعار بهمن متولد ۲ مرداد ۱۳۴۱ در محله باغ فردوس شهر تهران. تهیه‌کننده، مجری تلویزیونی،رپر، دوبلر و بازیگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

میثم زمان‌آبادی

میثم زمان آبادی (زاده ۱۵ فروردین ۱۳۵۸ در تهران) روزنامه‌نگار ورزشی و مجری و کارشناس برنامه‌های تلویزیونی است

... ۱۳۹۷/۶/۴
... ۱۳۹۷/۶/۴
محمدحسین میثاقی

محمدحسین میثاقی (زادهٔ ۱۴ مهر ۱۳۶۵ در تهران) مجری تلویزیونی و گزارشگر فوتبال اهل ایران است.

مهدی فلاحتی

مهدی فلاحتی (۱۳۳۷) نویسنده، کارشناس سیاسی و مجری تلویزیون اهل ایران است.

... ۱۳۹۷/۶/۴
... ۱۳۹۷/۶/۴
سید مصطفی موسوی

سید مصطفی موسوی (زاده ۱۳۴۰ اهواز- ۱۳۹۷ تهران)، از مجریان تلویزیون ایران بود

اسماعیل منصوری لاریجانی

اسماعیل منصوری لاریجانی محقق اسلامی و نویسنده ایرانی در زمینه عرفان اسلامی است.[۱] وی همچنین مجری کارشناس برنامه معرفت از شبکه چهار سیمای ج.ا. ا است

... ۱۳۹۷/۶/۴
... ۱۳۹۷/۶/۴
احمد مندوب هاشمی

احمد مندوب هاشمی (زادهٔ ۱۳۱۸ در تبریز درگذشتهٔ ۱۳۷۹) از دوبلوران ایرانی و مجریان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود

مریم ملک پور

مریم ملک پور (زادهٔ ۱۵ آبان ۱۳۵۱ در اصفهان) از گویندگان خبر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه اصفهان است

... ۱۳۹۷/۶/۴
... ۱۳۹۷/۶/۴
فرزانه سادات معصومیان

فرزانه سادات معصومیان (زادهٔ ۱۳۵۲ در تهران) از مجریان و گویندگان خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب