پولاد کیمیایی
پولاد کیمیایی

" پولاد کیمیایی (زاده ۲۳ تیر ۱۳۵۹، تهران) بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون است. "

زمینه فعالیت     سینما و تلویزیون
تولد     ۲۳ تیر ۱۳۵۹ (۳۸ سال)
تهران، ایران
والدین     مسعود کیمیایی
گیتی پاشایی
ملیت     ایرانی
نام(های)
دیگر     فانتوم
سال‌های فعالیت     ۱۳۶۶–تاکنون

مرگ تدریجی یک رؤیا (۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷) ششمین نفر (۱۳۹۰) خون‌بها (۱۳۸۵) ماتادور (۱۳۹۲) همان روز
خفه گی (۱۳۹۵ فریدون جیرانی) قاتل اهلی (۱۳۹۵ مسعود کیمیایی) گشت ارشاد ۲ (۱۳۹۵ سعید سهیلی زاده) صفر (۱۳۹۳) متروپل (۱۳۹۲مسعود کیمیایی) گشت ارشاد (۱۳۹۰ سعید سهیلی زاده) بوی گندم (۱۳۸۹) جرم (۱۳۸۹ مسعود کیمیایی) به هدف شلیک کن (۱۳۸۷) زندگی با چشمان بسته (۱۳۸۷) محاکمه در خیابان (۱۳۸۷ مسعود کیمیایی) رئیس (۱۳۸۵مسعود کیمیایی) حکم (۱۳۸۴مسعود کیمیایی) صحنه جرم، ورود ممنوع! (۱۳۸۴) سربازهای جمعه (۱۳۸۲مسعود کیمیایی) شمعی در باد (۱۳۸۲) اعتراض (۱۳۷۸مسعود کیمیایی) فریاد (۱۳۷۷مسعود کیمیایی) سلطان (۱۳۷۵مسعود کیمیایی) ضیافت (۱۳۷۴مسعود کیمیایی) تجارت (۱۳۷۳مسعود کیمیایی) سرب (۱۳۶۷مسعود کیمیایی)
معکوس - پولاد کیمیایی - درحال ساخت

جوایز و افتخارات

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم جرم کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد از سیمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم گشت ارشاد کاندید بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنوارهٔ دنیای تصویر
پولاد، فرزند مسعود کیمیایی، کارگردان و گیتی پاشایی، خواننده ایرانی، در ۲۳ تیر سال ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. شروع فعالیت سینمایی او با فیلم " سرب " (مسعود کیمیایی) به عنوان بازیگر در سال ۱۳۶۷ بود. با حضور در فیلم " تجارت " ساخته پدرش، از آلمان به ایران آمد و در ایران ماند و در فیلم‌های پدرش در نقش‌های دوم ظاهر شد. در " اعتراض " گوشه‌هایی از توانایی‌هایش را نشان داد اما در فیلم " حکم " عالی بازی کرد و از همه بازیگران قدرتمند فیلم، بهتر ظاهر شد. بهترین کار او را می‌توان سریال "مرگ تدریجی یک رؤیا " دانست که پولاد در آن با گریمی خاص و نقشی متفاوت ظاهر شده‌است. پولاد کیمیایی که سال‌ها در سینمای پدرش، مسعود کیمیایی بازی کرده بود دربارهٔ جدایی از این قالب «تعریف شده و کلیشه‌ای برای خودش» با بازی در فیلم گشت ارشاد (سعید سهیلی) می‌گوید «من و پدرم دو جور مختلف زندگی کردیم و دو عقیده متفاوت داریم؛ و قهرمان سینمای کیمیایی بودن خودش بزرگ‌ترین فرصت است، چون این فرصت آرزوی خیلی از ستارگان سینماست اما برای من در جاهایی هم فرصت‌های زیادی را گرفته. قهرمان سینمای کیمیایی شدن برای من راه طولانی و سختی بود از سرب و تجارت و سلطان تا رئیس و حکم و محاکمه در خیابان و جرم، رسیدن به این نقطه خیلی سخت بود. من در «جرم» خودم را شایسته سیمرغ می‌دانستم ولی این اتفاق نیفتاد اما درس بزرگی برای من بود و استقلالم را بیشتر کرد.»
رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب