محمود شهریاری
محمود شهریاری

" محمود شهریاری (زادهٔ ۲ دی ۱۳۳۷ در بیجار، استان کردستان) مجری تلویزیونی است. او سابقهٔ مجری‌گری در چند برنامهٔ تلویزیونی از جمله در شبکه تهران صدا و سیما را به‌همراه کاظم احمدزاده دارد "

وی همچنین برنامهٔ زنده‌رود شبکه اصفهان را نیز اجرا کرده‌است. از دیگر کارهای او به بازیگری در سریال مرد دوهزارچهره به‌عنوان افتخاری و کار در رادیو می‌توان اشاره کرد. او در برنامهٔ تلویزیونی "فتیله‌ جمعه تعطیله" شبکه دو به‌عنوان مجری مشغول فعالیت بوده‌است. وی هم‌اکنون ممنوع التصویر است.[۱] او در بیانیه‌ای اعلام کرد که برنامه ماه عسل از احساسات مخاطبان سوءاستفاده می‌کند همچنین اضافه کرد تلویزیون درحال فاصله گرفتن از مردم است. او گفت فضای مجازی برای هر کسی حکم یک تلویزیون را پیدا کرده‌است.

محمود شهریاری ممنوع التصویر در برنامه دید در شب

منبع: http://namnak.com

برنامه دید در شب رضا رشیدپور هر هفته یکی از چهره های جنجالی را در برنامه خود دعوت میکند و آنها را به چالش میکشد ،  محمود شهریاری  درباره ممنوع التصویر بودنش توضیح داد.

محمود شهریاری بعد از دو سال در مقابل دوربین دید در شب قرار گرفت و در مورد ممنوع التصویری های پی در پی اش و انتشار تصاویر فیلم عروسی برادرش که به سالها ممنوع التصویری اش منجر شد.

محمود شهریاری - مجری با سابقه تلویزیون - به سوالات صریح رضا رشیدپور پاسخ داد. گزیده اظهارات شهریاری در ادامه می آید:


- از سال 61 هیچ وقت برایم توضیح ندادند که چرا ممنوع التصویر و بعد چرا آزادالتصویر شدی.


- هیچ وقت حضور پررنگ که هیچ، حضور کم رنگ هم در سیاست نداشته ام.


- دلیل بار آخر ممنوع التصویری ام را از آقای پورمحمدی (معاون سیما) پرسیدم، خودش دلیلش را نمی دانست.


- در عروسی برادرم و در مقابل محارم رقصیدم. کدام مرجعی گفته که رقص مرد حرام است؟ بعدها سازمان از برخورد شدیدش با ما عذرخواهی کرد.


- حس این روزهای سوشا مکانی را درک می کنم.


- زمان ما تلگرام و اینترنت نبود، سی دی رقص من را سر چهارراه ها می فروختند. خودم سی دی را خریدم!


- در انتشار مسائل خصوصی هنرمندان ایرادی به مردم وارد نیست. مردم دوست دارند بدانند هنرمندان چگونه زندگی می کنند.


محمود شهریاری و رضا رشیدپور


محمود شهریاری و رضا رشیدپور در برنامه دید در شب

- به آیت الله یزدی رئیس وقت قوه قضائیه گفتم راضی هستید از زندگی خصوصی شما و روضه سیدالشهدا در خانواده تان فیلم بگیرند و منتشر کنند؟ گفتند خیر راضی نیستم. گفتم خب پس چرا کاری برای جلوگیری از انتشار این فیلم ها نمی کنید؟


- در زمان نام بردن از شهرام شب پره، مدیر شبکه و ناظر پخش حضور داشتند. خودشان مجوز باز کردن صدا را در استودیو دادند.


- خطوط قرمز صدا و سیما و برخوردها در آن، سیال و سلیقه ای است. برخی مدیران انتظار دارند مجری برنامه مانند اکسسوار صحنه هیچ واکنشی نداشته باشد و فقط بنشیند.


- یکی از مدیران گروه های تلویزیون به من گفت ما که نمی توانیم بگوییم اینجوری اجرا کنید. ما باید بگوییم نکنید! شما باید خطوط قرمز را بشکنید تا مخاطب ما بیشتر شود.


- موضوع رقصنده در تی وی صحت ندارد. ما کت هایمان را گره زدیم و احمدزاده از آنها پرید.


- گاهی به ما می گویند چرا در صداوسیما اپرا وینفری نداریم. او چه کار می کند، ما چه کار می کنیم؟ ما به خاطر یک کت بدبخت شدیم.


- الان من بخواهم ناظر پخش شوم و مسئولیت ممیزی اشعار را بگیرم، نصف شعرهای خواننده های داخلی مان را رد می کنم و به حمیرا مجوز می دهم.


محمود شهریاری 


محمود شهریاری ممنوع التصویر در برنامه دید در شب

- چرا آقای پورمحمدی می آید مصاحبه می کند و می گوید ایده آل ما این است که تلویزیون 60 درصد بیننده داشته باشد؟ این ایده آل است؟


- چرا باید 38 هزار و 500 نفر در تلویزیون کارمند داشته باشیم ولی یک تلویزیونی که با 35 نفر اداره می شود بیاید بیننده ما را بگیرد؟


- من بیشترین گزارش را از میدان جنگ در آرشیو صداوسیما دارم.


- به دوستان حراست صداوسیما اعلام می کنم هر کاری بکنید من از این کشور نمی روم.


- چرا نباید اسماعیل میرفخرایی، جواد آتش افروز و صالح علاء که مردم آنها را دوست دارند برنامه اجرا کنند؟


- صداوسیما خانه من است اما به بازگشت به خانه ام امیدوار نیستم.


- کار حراست پرسنلی فقط پیدا کردن سوژه از زندگی ماست یا مراقبت از ما در برابر اتفاقات پیش آمده؟ نامش را عوض کنند.


- ظریف باید برای دبیر کلی سازمان ملل نامزد شود. حتما رای می آورد.

رادیو

مهمترین فعالیت شهریاری در رادیو و در برنامه سلام صبح بخیر بوده که در اثنای پخش این برنامه (بین سالهای ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۸)، وی به عنوان گزارشگر این برنامه حضور داشت و نقش بسزائی در موفقیت آن سالهای برنامه سلام صبح بخیر داشت. به گفته محمود شهریاری، وی بیشترین میزان گزارش مستقیم از جبهه های جنگ ایران و عراق را در آرشیو رادیو ایران دارد که برای برنامه سلام صبح بخیر تهیه نموده است

حواشی

محمود شهریاری شاید به نوعی رکورددار ممنوع‌التصویری در رادیو و تلویزیون ایران است. همچنین وی اولین قربانی انتشار تصاویر فیلم‌های خصوصی است. فیلم حضور وی در عروسی برادرش در اوایل دهه ۱۳۷۰ در ایران پخش شد که در بین مردم دست به دست می‌چرخید و حتی خرید و فروش هم می‌شد که این موضوع سبب مدتها ممنوع‌التصویری وی گردید

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب