سید جواد یحیوی
سید جواد یحیوی

" سید جواد یحیوی مجری و بازیگر اهل ایران است. "

سید جواد یحیوی یکی از مجریان با سابقه صدا و سیما و برنامه‌های «طعم آفتاب»، «رد پا» و… شبکه تهران بود که بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۸۸) ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الفعالیت تلویزیون شد

گفتگو با جواد یحیوی و پسرش مسیحا

در تمام این سال ها آنقدر مجری روی آنتن برنامه های زنده و غیرزنده تلویزیون آمده و رفته اند که اگر بخواهیم می توانیم کتابی تحت عنوان فرهنگ نامه مجریان تلویزیونی تالیف کنیم اما اینکه در انتها سهم هر یک از این نام ها چند خط از این فرهنگ نامه را بگیرد، مهم ترین موضوع در تالیف چنین مجموعه ای است. بی شک در تمام این نام ها فقط عده انگشت شماری هستند که توضیح درباره شان فراتر از چند خط است و چه بسا در حد چند صفحه از این کتاب را با افتخار به خود اختصاص می دهند و باز هم بی شک جواد یحیوی یکی از پنج نفر اصلی ماجرا خواهد بود.

او حتما چیزهای بسیاری در چنته دارد که ستون های قوام یافته شهرت و ماندگاری اش را رقم زده اند. وقتی قرار شد با پسرش مسیحا برای مصاحبه و عکاسی ما را همراهی کند، کمی دلهره داشتیم از این جهت که جواد یحیوی خودش سال ها و بارها در برنامه های مختلف گفت وگومحور به خوبی در مقام پرسشگری قرار داشته و این می توانست کار ما را سخت کند اما آنقدر خوب در بده بستان های ما شریک شد که می توانیم بگوییم او از آن دسته آدم هایی است که به پارتنر مقابلش جسارت و اعتمادبه نفس کافی می دهد. ما هم از این گوی و میدان استفاده کردیم و هرچه می خواستیم پرسیدیم و او هم همه صداقتش را روی دایره ریخت. آنچه می خوانید شاید کامل ترین اما واقعا بی پرده ترین مصاحبه جواد یحیوی و پسرش در این سال هاست که هر دو نفرشان درکی کاملا درست از گفته های شان داشتند تا جایی که در پیاده کردن این گفت وگو نیازی به ادیت و تصحیح حرف های شان ندیدیم.


آقای یحیوی چند سال دارید؟


جواد: من ۴۰ سال دارم.


مسیحا چند سال دارد؟


جواد: مسیحا تقریبا ۱۱ سال دارد. من و مسیحا ۳۰ سال با هم اختلاف سنی داریم. من سوم تیرماه به دنیا آمدم و مسیحا سی ام خرداد. تولد ۳۰ سالگی من، مسیحا به دنیا آمده بود.


دو جشن تولد با فاصله کم. جشن تولدهای تان را با هم می گیرید؟


جواد: خیلی اهل تولدبازی نیستم ولی اگر پیش بیاید که جشن بگیریم، بله تولد مشترک می گیریم.


آقای یحیوی! از آنجایی که مسیحا را به تنهایی بزرگ می کنید، تا به حال شده به خاطر اینکه مسیحا کمبودی را احساس نکند، بخواهید مسائلی را فدا کنید و یک پدر دوبل باشید؟


جواد: بگذارید همین جا موضوعی را روشن کنم که ممکن است ذهن خیلی از مردم را درگیر خود کرده باشد؛ اول اینکه من در تربیت مسیحا تنها نبودم. هیچ کدام از ما در این جهان تنها نیستیم. مسیحا منابع متعددی برای آموزش و رشد داشته؛ خانواده، دوستان، مدرسه، کوچه، خیابان و. . . حتی اگر بخواهیم خانوادگی به این موضوع نگاه کنیم، مسیحا از نعمت مادر داشتن محروم نبوده است. من و همسرم با هم به توافق رسیدیم که زندگی مشترک مان زندگی ایده آلی که می خواستیم نبوده و اشتباهاتی در زندگی داشتیم و از همدیگر جدا شدیم.مسیحا با شما مانده است؟


جواد: مسیحا با من زندگی می کند؛ یعنی از همان اول بنای ما بر این بوده است که سرپرستی مسیحا بر عهده من باشد ولی پیش آمده مسیحا یک سال نزد  مادرش زندگی کند و به من سر بزند. مسیحا نزد من زندگی می کند ولی هر زمان که بخواهد مادرش را می بیند. موجودی به اسم مادر، وجودی است تکرارناپذیر. آغوش مادر در ۶، ۷سالگی چیزی نیست که بتوانی جایگزینی برای آن در نظر بگیری پس این حق مسیحاست که از او دریغ نشود.


هرچند شده که گاهی من و مادر مسیحا شیوه های تربیتی همدیگر را دوست نداشتیم اما برای مسیحا مادرش بهترین مادر دنیاست؛ یعنی تنها مادر دنیاست. ربط مادر مسیحا به مسیحا انکارناپذیر است به همین خاطر مسیحا همیشه این شانس را داشته و دارد که هر زمان و هر مدت که می خواهد نزد مادرش باشد. مادر مسیحا اهل مطالعه، اهل ذوق، فکر، فعالیت های اجتماعی و. . . است و در زندگی مسیحا و شکل گیری شخصیت او نقش به سزایی داشته است بنابراین در این ماجرا به هیچ عنوان من تنها نبوده ام.


نسبت به مسیحا احساس دین هم می کنید؟


جواد: من و مادر مسیحا که او را به این جهان دعوت کردیم براساس نابلدی ها، شرایط، ناآگاهی ها، خودخواهی ها و ضعف های مان و تمام مسائلی که زندگی یک انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، موقعیتی را برای او ایجاد کرده ایم که مسیحا از شکل بدیهی و نرمال زندگی خارج شده است. برای مسیحا به عنوان یک پسربچه این خیلی لذت بخش تر است که وقتی از مدرسه به خانه بازمی گردد پدر و مادرش را سر یک میز کنار هم ببیند که ما این حق را از مسیحا دریغ و او را از این کنار هم بودن محروم کردیم. به همین دلیل من خودم را نسبت به مسیحا بدهکار می دانم. مقصر به معنای واقعی کلمه که من شرایطی را ایجاد کردم که مسیحا موقعیتی که باید از آن برخوردار باشد را ندارد  بنابراین همه تلاش، عزم و ظرفیتم را به خدمت می گیرم تا این کوتاهی که در حق او روا داشتم را هرطور دیگری که می شود، جبران کنم.


هرچند مسیحا مثلا یک آیتم را ندارد ولی برایش شرایطی را ایجاد می کنم که شاید بقیه حسرت داشتن آن را بخورند. من وارد هیچ تعهد جدید و مسوولیت جدیدی در زندگی ام نشده ام به این خاطر که یک مسوولیت و تعهد جدی در زندگی من به اسم مسیحا وجود دارد که نسبت به آن قصور کرده ام. ما با توجه به شرایط زندگی مان یکسری حق مسلم او را در زندگی سلب کرده ایم پس مشخص است که من همه تلاشم را می کنم تا عزیزترین آدم زندگی ام همیشه خوشحال و موفق باشد تا تجربه های بهتر و بیشتری از زندگی داشته باشد. اگر اسم این کار مرا بگذاریم دوبله سوبله کار کردن، بله من این کار را کرده ام؛ هرچند که من اینگونه به این موضوع نگاه نمی کنم.


نمی شد آن زمان به خاطر مسیحا ازخود گذشتگی نشان دهید؟


جواد: حدس می زدم این را بپرسید ولی به نظرم اسم آن ازخودگذشتگی نبود بلکه اسمش یک اشتباه بود؛ این صحبتی که دارم تنها حرف من نیست و این توافقی بود که با مادر مسیحا داشتیم.


اگر فرزند من در خانه ای بزرگ می شد که روابط معیوب و ناقص پدر و مادرش را به عنوان یک الگوی رفتاری بین زن و شوهر می دید، کاملا زندگی او را با یک الگوی غلط همراه کرده بودیم. اگر فردا در زندگی شخصی خود با همسرش به گونه ای رفتار می کرد که از رفتار ما الگوبرداری کرده بود، پس این یک اشتباه بزرگ بود که صورت ازخودگذشتگی را به خود گرفته بود و مدام این فکر وجود داشت که من فقط به خاطر بچه در این زندگی هستم و فداکاری کردم. به نظر خودم این بزرگ ترین ظلمی بود که می توانستم در حق مسیحا بکنم ولی امروز در یک شرایط واقعی تر با هم قرار گرفته ایم که می توانیم در مورد همه موضوعات با هم صحبت کنیم حتی در مورد روابط من و مادرش هم با یکدیگر صحبت می کنیم.


چقدر در مورد موضوع جدایی تان با مسیحا صحبت می کنید. منظورم این است که چقدر این موضوع را بسط می دهید؟


جواد: از وقتی که مسیحا نشان داد قدرت فکر، درک و تحلیل کردن را دارد با هم توافق کردیم مسیحا هر سوالی در مورد هر موضوعی داشته باشد می تواند بپرسد.


این خیلی سخت می شود چون ممکن است سوالی از شما بپرسد که جوابش منجر به یک قضاوت از طرف مسیحا شود؟


جواد: به نظر من پیشگیری از این ماجرا راه حل هایی دارد؛ اولا باید سوالاتی که ذهنش را درگیر کرده است بپرسد ولی اینکه همین امروز به جواب همه سوالاتش می رسد یا خیر را نمی داند. سعی می کنیم تا جایی که ممکن است به جواب سوالاتش برسد؛ جواب برخی از سوالاتش به او می گویم اجازه بده تا در آینده خودت تجربه ای شبیه به این موضوع را داشته باشی آن موقع با هم در مورد تجربه های مان صحبت می کنیم.


پس متناسب با ظرفیت های مسیحا راجع به موضوعات صحبت می کنیم. گاهی پاسخ برخی سوالات ضمن اینکه مطرح می شود به بعد هم موکول می شود یا حتی پاسخ داده نمی شود. گاهی مسیحا راجع به موضوعی از من سوال می پرسد و هیچ منعی هم در پاسخ من وجود ندارد و پاسخش را می دهم اما در انتها به او متذکر می شوم که مسیحا این روایت من است و ده ها روایت دیگر هم وجود دارد. مسیحا باید تمرین کند که یاد بگیرد روایت های مختلف را بشنود و آن روزی که عقلش کامل تر می شود، تجربه هایش بیشتر می شود و درکش از فضای اطراف و اطرافیانش بیشتر می شود، این روایت های مختلف را کنار هم بگذارد و به یک جمع بندی برسد و حالا روایت خود را از ماجرا بگوید.


در این روایت ها که به صورت موازی رخ داده است، شده به جایی برسید و بگویید چه اشتباهی رخ داده، برداشت من چه بوده و برداشت همسر من از موضوع چه بوده و حالا بعد از این همه مدت مشخص شده که اصل ماجرا چیز دیگری بوده است؟


جواد: نه. مشخصا اگر در مورد موضوعی صحبت می کنیم که بین من و همسر سابقم بوده، تا به حال پیش نیامده که با وجود مسیحا وجه دیگری از قصه را متوجه شویم. روزی که ما تصمیم گرفتیم به زندگی مشترک مان ادامه ندهیم، هیچ حرف ناگفته ای باقی نگذاشته بودیم. در مورد همه مسائل با هم صحبت کردیم ولی این را که بعدها مسیحا با شنیدن این موضوعات چه قضاوتی می کند، موکول می کنیم به شناخت بیشتر، درک بیشتر، آگاهی بیشتر و تجربه بیشتر خودش برای اینکه به جمع بندی مناسب تری برسد. گاهی اوقات انسان موفق نمی شود این مراحل را تکمیل کند و قضاوت می کند.


تفریحات دو نفره شما چیست؟


جواد: تفریحات دونفره زیادی داریم. به سوارکاری علاقه دارد و خیلی سوارکاری می رویم. هنوز آنچنان به کنترل دوچرخه وارد نشده است به همین خاطر هرازچندگاهی بعدازظهرها در کوچه با دوچرخه اش کلنجار می رویم تا یاد بگیرد.


سفر هم می روید؟


جواد: سفرهای دونفره زیادی رفتیم. یک سال عید به مدت ۱۰ روز فقط کویر گردی رفتیم. یک سال با تور از کلاردشت تا متل قو را رفتیم. با تور جنگل نوردی های زیادی رفتیم که مثلا سه یا چهار شب در راه چادر زدیم. مجموعه تفریحات متنوعی را با هم داریم؛ فیلم دیدن، بازی کامپیوتری، بازی های فکری و… .


زمانی که مشغول کار هستید، چطور؟


جواد: گاهی اوقات پیش می آید که من تمرین تئاتر دارم و مسیحا به جای اینکه تنهایی در خانه بماند با من سر صحنه می آید یا مثلا گاهی مسیحا به کلاس گیتار که می رود من هم همراهی اش می کنم و به تجربیات و آگاهی های خودم اضافه می کنم بنابراین در خیلی از تجربیات شخصی هم نیز شریک هستیم.


همه اینها به نوعی برای ما تفریح است. آن روزی که مسیحا به سر تمرین تئاتر من می آید وقتی شب به خانه می رویم تمام حرکات مرا موقع تمرین در ذهنش ضبط می کند و شروع می کند به ادای اجرای مرا درآوردن، با همان حرکات دست و با همان لحن و این می شود یک تفریح و یک حس خوب است. اگر اینگونه که داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم بخواهیم به زندگی نگاه کنیم همه اش تفریح می شود. کارمان تفریح است، قهر و آشتی های مان تفریح است و. . . من هم مانند هر پدر دیگری زمانی که در مورد موضوعی گوشزد می کنم و توجهی نمی بینم، فرزندم را تنبیه می کنم و این باعث رنجش و دل چرکینی بین ما نمی شود.


به دوری شما از اجرای تلویزیونی هم می توان به چشم یک تفریح نگاه کرد؟


جواد: بله، این دوری هم برای خودش یک تجربه و به نوعی تفریح بود. من حدود سال ۷۴ وارد رادیو و تلویزیون شدم؛ یعنی در این ۱۹ سالی که از شروع کار من با رادیو و تلویزیون می گذرد، حدود هفت سال و نیم کار کردم و باقی سال ها نتوانستم کار کنم.


این اتفاق در سن جوانی خیلی می توانست توی ذوق تان بخورد!؟


جواد: وقتی در آن سن و سال وارد یک فضای حرفه ای می شوی و اجرا داری و متعاقب آن شهرت و محبوبیت می آید و عکست را در نشریات می بینی، فکر می کنی که دیگر این مسیر همیشگی زندگی است. بعد ممکن است آنچنان به این حرفه وابسته شوی که احساس کنی اگر روزی از تو گرفته شود می میری، چون هیچ کار دیگری به غیر از این کار بلد نیستی. دوران سربازی را  که می گذراندم همزمان انجمن سینماگران جوان دوره فیلمسازی می دیدم که به سمت تلویزیون کشیده شدم.


این وسط یک راهزنی هایی هم رخ داد یعنی اگر تلویزیون دل مرا نمی برد و این کار جذابیت های خود را به من نشان نمی داد، من مسیر فیلمسازی خودم را طی می کردم و امروز یک فیلمساز خیلی خوب بودم. تمام این سال ها تلویزیون با جذابیت هایش مرا از دغدغه اصلی ام دور کرد هرچند که من خیلی چیزها از این مسیری که طی کردم به دست آوردم و به نوعی هرچه که در زندگی دارم از آن مسیر به دست آوردم ولی در نهایت من فیلمساز نشدم.


دل تان برای فیلمسازی تنگ شده؟


جواد: بله. خیلی تنگ شده. در این سال ها که در تلویزیون مشغول نبودم به صورت جدی به این مقوله پرداختم و حتی تا مراحل پیش تولید یک کار هم پیش رفتم ولی متاسفانه به سرانجام نرسید. هرچند دلیل این اتفاق نیفتادن هم به خاطر همان جریان زندگی من است؛ اینکه تو در یک برهه در یک موضعی ایستادگی می کنی که فکر می کنی درست است اما این تفکر برای تو تبعاتی همراه دارد.


حس کردید در معرض نزول انواع بلایا هستید؟


جواد: مثل این بود که در گوشه رینگ افتاده ای و مجموعه فضای زندگی شخصی، خانوادگی، اجتماعی و. . . تو تهدید می شود. با تمام این تفاسیر هنوز که هنوز است مردم تو را در خیابان می شناسند و به تو ابراز علاقه می کنند، با تو عکس می گیرند، تو را با اسم کوچک صدا می زنند با اینکه بیش از هفت سال است که جلوی دوربین نیستی.


پشیمان نشدید؟


جواد: نه .چون از طرفی متوجه شدم که همه زندگی من تلویزیون نیست، من با نبود تلویزیون تجربه های دیگری در زندگی به دست آوردم. می ترسم بی انصافی به نظر برسد یا اینکه بگویند حالا که دستش نمی رسد می گوید پیف پیف بو می دهد ولی حقیقتش این است که درخشان ترین سال های زندگی من این هفت سال بوده است. در این هفت سال من بهتر و راحت تر زندگی کردم و با خودم دچار تناقض نبودم. من در این هفت سال شش دانگ زندگی کردم،  و برخورد با مردم را بدون هیچ گونه  نگرانی تجربه کردم.


جواد یحیوی ۴۰ساله نسبت به جواد یحیوی ۳۰ساله احساس می کند که دغدغه هایی دارد که شاید آن زمان نبوده است. شاید نگاه الان شما با توجه به نگاه ۱۰سال پیش شما کاملا متفاوت باشد؟


جواد: قطعا اینگونه است. انسان مدام تکمیل می شود. همین که آدم نگاهش به اطرافش دقیق تر می شود در نتیجه افکارش نیز کامل تر و دقیق تر می شود.


اگر با نگاه امروزتان به ۳۰سالگی بازمی گشتید، باز هم بچه دار می شدید؟


جواد: بله. با وجود اینکه برای من تجربه زندگی مشترک با همسرم تجربه درخشانی نبوده اما اولا یک دنیا از آن کشف و شهودهایی که می گویم از همین تجربه ها به دست آمده و چقدر مرا بزرگ تر کرده است. حتی اگر این تجربه برای من و همسر سابقم اسباب زحمت هم بوده، حالا اگر حاصل آن زحمت چه معنوی، روانی و ذهنی و چه آن بلوغی که حاصل می شود و رشدی که صورت می گیرد را محسوس و ملموس ندانیم و بگوییم اصلا وجود ندارند اما دستاورد زندگی مشترک من با همسر سابقم یک دستاورد کاملا محسوس و ملموس برای من داشته که صبح با هم بیدار می شویم، با هم فکر می کنیم، با هم تجربه می کنیم، با هم به سفر می رویم، با هم می خندیم، با هم گریه می کنیم و. . . و همین یک آیتم به تمام آن زحمات می ارزد و اگر من دوباره در موقعیتی قرار بگیرم و به من بگویند که ۱۰ سال پرماجرایی خواهی داشت و مسیحا هم در آن وجود دارد، من بدون هیچ شکی قبول می کنم.


تا به حال احساس نکردید که مسیحا جلوی برخی از خواسته های شما را گرفته است؟


جواد: مسیحا جلوی هیچ چیز مرا نگرفته است. هیچ کاری در زندگی من وجود ندارد که بخواهم انجامش بدهم و مسیحا مانع آن باشد.


مسیحا! هیچ موقع به این فکر کردی که کاش پدر من این آدم نبود. منظورم این است که آیا پدر تا به حال کاری کرده که تو بخواهی بگویی که کاش پدرم با ویژگی های دیگر و مشخصات دیگری بود؟


مسیحا: نه ولی من به شکل دیگری به این موضوع فکر می کنم؛ مثلا گاهی شده با خودم فکر کنم اگر پدرم شخص دیگری بود چه اتفاقی می افتاد. آن موقع با خودم فکر می کنم چه کاری می توانم انجام بدهم که آن اتفاقاتی که ممکن است با پدر دیگری به من خوش بگذرد با پدر خودم هم به من خوش بگذرد. هر موقع به این موضوع فکر کردم همیشه موفق بودم و بهترین نتیجه را گرفتم.


با جواد یحیوی به عنوان یک پدر به تو خوش می گذرد؟


مسیحا: بله. جواد یحیوی با پدرهای دیگر ممکن است متفاوت باشد- هر چند من پسر بقیه پدرها که نبوده ام- شاید پدر ضعیف تری باشد یا از طرفی پدری قوی تر و مهربان تر ولی همیشه با پدرم به من خیلی خوش می گذرد. تمام ویژگی هایی که پدرم دارد را دوست دارم.


مشهور بودن پدرت را هم دوست داری؟


مسیحا: خوشحالم از این موضوع که پدرم محبوب است و مردم با او با احترام برخورد می کنند. مشهور بودن پدرم را از این بابت دوست ندارم که در مدرسه با اعلام اینکه پسر او هستم، بخواهم پز بدهم.


آقای یحیوی شما کارهای متفاوتی را تجربه کرده اید؛ اجرا، بازی، کار گل و گیاه و… . می خواهم بدانم کار دیگری بوده که شما سراغ آن رفته باشید؟


جواد: کارهایی انجام دادم که نمی دانم می شود اسم آن را تجربه حرفه ای گذاشت یا مثلا در استانداردهای حرفه ای به آن پرداخته ام یا نه در حد یک کار فان و فوق برنامه بوده است.


این طوری هم نبوده که فقط به خاطر سرگرمی سراغ آن رفته باشید؟


جواد: نه. وقتی برای کاری وقت و انرژی می گذارم پس در حد یک سرگرمی نیست. همیشه کشاورزی را دوست داشتم و دوره ای را با یک دوست که در این کار حرفه ای بود به این کار مشغول شدم. ۵۰ هکتار زمین در نظرآباد اجاره کردیم. کاشت گندم و جو و… داشتیم، آب از کشاورزان اجاره می کردیم و کارهای دیگر.


چرا فکر کردید که باید این کار را انجام دهید؟


جواد: برای اینکه اصل کار را دوست داشتم و یک ارتباط ذهنی و روانی به کار کشت داشتم ضمن اینکه در کنارش هم یک منطق مالی در کنار منطق حرفه ای بر آن حاکم بود. البته تجربه همکاری من با آن دوست تجربه موفقی نبود و آن سال، اصلا سال کشت موفقی نداشتیم. شاید اگر رابطه ما ادامه پیدا می کرد، می توانستیم سال دیگر با تجربیاتی که کسب کرده بودیم موفق تر عمل کنیم.


تجربه کشاورزی بد بود یا تجربه شراکت؟


جواد: تجربه شراکت و من هم چون بلد نبودم نتوانستم به تنهایی آن مسیر را ادامه دهم. این اتفاق در مورد گلخانه هم رخ داد. با دوستی که در این کار حرفه ای بود و این گلخانه را تاسیس کرده بود، مشغول به کار شدم. در این کار واقعا تخصصی رفتار می کرد، جزو معدود آدم هایی بود که درختچه بن سای را به خوبی می شناخت و با فلسفه و تکنیک نگهداری آن به خوبی آشنا بود و من در این مدت یک سال از او آموزش می گرفتم. آنچنان این موضوع برای من جذاب بود که بازار کار گل و گیاه برایم جذابیتی نداشت. این تجربه نیز به دلایل متعددی موفق نشد. البته موفق نبودن این کار مربوط به مدیریت و مالک گلخانه بود که به ناگاه اجاره گلخانه را چندین برابر افزایش داد و متاسفانه ما نتوانستیم کار کنیم.


نکته مثبتش آموخته های من و مسیحا از آن گلخانه بود. الان مسیحا در مورد کاکتوس اطلاعات خیلی خوبی داد و کار کشت و قلمه و تکثیر کاکتوس، نخل مرداب و. . . را به خوبی بلد است به نوعی می توانم بگویم آنجا برای خودش بیزنسی راه انداخته بود. متاسفانه نشد آن را ادامه بدهیم. دوره ای با یک دوست دیگر یک آگهی نامه تبلیغاتی راه اندازی کردیم و تا پنج شماره هم به چاپ رسید ولی متاسفانه متوقف شد. تجربه های پراکنده متفاوتی داشتم ولی هیچ کدام به سرانجام نرسید ولی از تمام این تجربیات آموخته هایی دارم که این ارزشمندترین بخش ماجراست.

مجری

تابستانه «طعم آفتاب»

رد پا

شاهگوش


مجری در اولین همایش بزرگ شرکت بازاریابی شبکه ای جانسو (فروردین ۹۵)


تلویزیونی

ترش و شیرین (۱۳۸۶)

سینمایی

باغ فردوس، پنج بعد از ظهر (۱۳۸۴)

سیندرلا (۱۳۸۰)

شوخی (فیلم) (۱۳۷۸)

به امید دیدار (۱۳۹۱)

رستاخیز (فیلم)(۱۳۹۴)

برادرم خسرو (۱۳۹۴)

وی از میر حسین موسوی حمایت کرد و مجری بعضی از مراسم‌های این نامزد انتخاباتی بود و هر از چندگاهی سخنانی علیه دولت نهم و محمود احمدی‌نژاد می‌گفت؛ از جمله آنکه اظهار داشت «مردم ایران هوشیارتر از آن هستند که از یک سوراخ دوبار گزیده شوند» یا «آقای موسوی در صورت پیروزی تلاش دارند تا اگر نفت را بر سر سفره مردم نمی‌برند، لااقل نان را ببرند». وی اکنون در کار بازیگری و تئاتر مشغول است.

سید جواد یحیوی مجری برنامه‌های تلویزیونی که حدود پنج سال است که از عالم اجرا دور و ممنوع التصویرِ تلویزیون بوده‌است، وی در این مدت در عرصه تئاتر به فعالیت خود ادامه داده و با بازی در سریال «قلب یخی-فصل۲» بار دیگر به عالم تصویر بازگشته است.

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب