سامی بیگی
سامی بیگی

" سامان اسحاق بیگی ملقب به سامی بیگی (متولد ۲۳ نوامبر ۱۹۸۲ برابر ۳ آذر ۱۳۶۱ در تهران) خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده است. "

نام اصلی    سامان اسحاق بیگی
نام مستعار    سامی بیگی
تولد    ۳ آذر ۱۳۶۱
ملیت    ایرانی
سبک‌(ها)    پاپ، ریتم اند بلوز
حرفه(ها)    خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده
ساز(ها)    گیتار، کیبورد
سال‌های فعالیت    ۱۳۸۷-اکنون
ناشرین    آونگ موزیک، رادیو اینترنتی جوان، Ecstatic Music Arts EMA و king records
همکاری(‌های) مشترک    بلک کتس، عرفان، تهی

به گفتهٔ خود سامی او دارای ۱۱ خالکوبی روی بدنش می‌باشد. گاهی کار مدلینگ را هم انجام می‌دهد اما هیچگاه آن را بصورت حرفه‌ای دنبال نکرده‌است. بعد از فوت کاپیتان تیم پرسپولیس، هادی نوروزی، او عدد "۲۴" را به نشانه همدردی و به عنوان یک طرفدار فوتبال و ورزش روی دست خود خلکوبی کرد.

جوایز و دستاوردها

سال     تاریخ     رویداد     موضوع     دستاورد
۲۰۱۴     ۰۵/۲۷     جایزه موسیقی جهان     بهترین هنرمند مرد ایرانی رای داده شده آنلاین    پیروز
بهترین هنرمند مرد جهان    نامزدشده
بهترین سرگرمی ساز سال     نامزدشده
دارندهٔ بهترین اجرای زندهٔ جهان     نامزدشده

دیسکوگرافی

  ای جونم (برترین آهنگ سال ۲۰۱۲ رادیو جوان)

هم خوانی‌ها

    دنیا ماله ماست همراه با عرفان
    ببین کاراتو همراه حصین
    فوق الاده همراه با بهزاد لیتو و سیاوش سیجل
    می‌دادی همراه با سینا تهم و پایا
    همیشه همراه با عرفان
    با من می‌رقصی و بالا با حسین تهی

    دردسر (در بلک کتس)
    یکی بود یکی نبود (در بلک کتس)
    برو (در بلک کتس)
    امان
    آهنگ تو
    فوق‌العاده (به همراه سیجل و بهزاد لیتو)
    بازیم میده
    دنیا مال ماست (به همراه عرفان)
    این عشقه
    ای جونم
    برو۲
    ببین کاراتو (به همراه حصین ابلیس)
    هماهنگ
    می‌دادی (به همراه تهام و پایا)
    کاغذ و قلم
    دلتنگی
    فداشم
    با من می‌رقصی (به همراه تهی)
    بالا (به همراه تهی)
    گاهی (به همراه عرفان)
    تو خوبی

زندگی‌نامه

او در سن ۶ سالگی به همراه خانوادهٔ خود از ایران خارج شده و به کشور سوئد نقل مکان کردند. سامی در خانواده‌ای هنردوست متولد شد. پدر او شهرام بیگی می‌نوشت و می‌نواخت به گونه‌ای که هر زمان که ساز را به دست می‌گرفت، تا ساعت‌ها از نواختن بازنمی‌ایستاد.

سامی به دلیل اینکه علاقه زیادی به سازهای مختلف از جمله گیتار داشت رشته تحصیلی خود را بر همین مبنا برگزید و وارد دانشکده موسیقی شد. سپس از طریق آشنایی با ادی عطار وارد گروه بلک کتس شد و به آمریکا رفت و حاصل این همکاری ۲ ساله سامی با بلک کتس انتشار یک آلبوم موفق به نام Dimbology به خصوص آهنگ «آره منم دوست دارم» بود که توانست سامی را در عرصه موسیقی به موفقیت برساند. وی توانایی‌های خودرا نه تنها در عرصهٔ خوانندگی بلکه در نوشتن بسیاری از آهنگ‌ها نیز به اثبات رسانید چرا که در این آلبوم بسیاری از ترانه آهنگ‌ها نوشته خود سامی است. به گفتهٔ خودش از ۱۵ سالگی موسیقی می‌نوشته و هرگز فکر نمی‌کرده که بتواند در حرفهٔ خوانندگی تکی روزی چنین موفق شود.

او بعد از جدایی از گروه که خود دلیلش را به دست آوردن تجربه‌های بیشتر و آزادی ذهن و عمل بیان می‌کرد[نیازمند منبع] به دبی رفت و در آنجا طی همکاری با کمپانی EMA کار تک خوانی خود را آغاز کرد. او معتقد است که محبوبیت بسیار اولین ترانه‌اش «آره منم دوست دارم» (که او برای بلک کتس نوشت) به او این شجاعت را داد که به دنبال رؤیای خود برود و کار انفرادی خود را شروع کند و آهنگ‌هایی از جمله آهنگ تو، دنیا مال ماست، این عشق، بازیم میده، ای جونم، برو ۲، کاغذ و قلم ارائه دهد.

سامی محبوبیتش را در عرصهٔ موسیقی بخاطر قدرت صدا، ملودی جذاب و بیش از همه استعداد شگفت‌انگیز خود بدست آورد. وی با موفقیت تورهای جهانیش در آسیا، اروپا و آمریکا خود را به عنوان یک جوان با استعداد و موفق و جزو بهترین‌های موسیقی امروز تبدیل کرده‌است به طوریکه محبوبیت وی نه تنها در قلب‌های میلیون‌ها هموطنان ایرانیش بلکه همچنین در سراسر جهان نیز شناخته شده‌است.

از موفق‌ترین آهنگ‌های وی می‌توان به «این عشقه» (باآهنگسازی و ترانه‌سرایی خودش)، ای جونم، دنیا مال ماست (بهمراه عرفان) و آهنگ هماهنگ اشاره کرد.

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب