فاطیما بهارمست
فاطیما بهارمست

" فاطیما بهارمست بازیگر تلویزیون ، تئاتر ، سینما و گوینده ی ایرانی است. "

فاطیما بهارمست، ۱۰ تیر ۱۳۷۵ درتهران به دنیا آمد او تنها فرزند خانواده است و در سال ۱۳۸۲ در سن ۶ سالگی به‌طور اتفاقی استعدادش در عرضه اجرا کشف شد و به عنوان مجری برنامه‌های کودک تلویزیون فعالیت هنری خود را در سیمای کودک شبکه ۱ آغاز کرد.

بازیگر تئاتر در خصوص علت حضور در نمایش «در» گفت: من حضور در نمایش را قبول نکردم، ما یگ گروه هستیم , که تئاتر کار می‌کنیم. کارگردان متن را می‌نویسد و کارگردانی می‌کند و ما هم موظف هستیم کار کنیم.


نظر فاطیما بهارمست درباره نمایش در

این کار به علت اینکه، فضای جذابی داشت و نمایشنامه پر قفل و پیچیده‌ و سبک نمایش رئال داشت، برای من جالب بود؛ چرا که من تا به الان رئال کار نکرده بودم.


بازیگر نقش «سپیده» در نمایش «در» پیرامون اهمیت تئاتر بیان کرد: کار ما تئاتر است و زندگی ما با تئاتر , گره خورده است. ما تئاتر می‌خوانیم، تئاتر می‌بینیم، تئاتر بازی می‌کنیم و برای ما عنصر مهمی است. ما تئاتر کار می‌کنیم؛ چون باید تئاتر کار کنیم.


وی همچنین پیرامون انجام نمایش به سبک دانشجویی اظهار داشت: وقتی شما یک گروه دانشجو هستید , که در این حیطه فعالیت می‌کنید، قطعا کار خیلی تعاملی پیش می رود. وقتی کارگردان ایده اش را گفت, ما شروع به اتود زدن کردیم و شهاب مهربان هم چندین بار متن را بازنویسی کرد , و حاصل آن چیزی است که الان در حال اجرا است.


بهارمست در خصوص استقبال مخاطبان از نمایش «در» تصریح کرد: خدا را شکر، خیلی اوقات استقبال خوب است. اما این را هم باید گفت، استقبال تماشاچی در حال حاضر در تمامی سالن ها همین است و یک سالن , مانند ارغنون که یک سالن خصوصی است، افراد کمتری از آن خبر دارند. اما باز هم افرادی که آمدند , بازخورد مثبتی نسبت به نمایش داشتند.


بهارمست همچنین پیرامون ارتباط با مخاطب حین اجرای نمایش اظهار داشت: این کار با مخاطب، ارتباط مستقیم ندارد، ولی ما در بعضی از روزها که از مخاطب خنده دریافت می‌کنیم، انرژی بیشتری می‌گیریم.


بازیگر نمایش «در» در خصوص مشکلات تئاتر تصریح کرد: من اطلاع دقیقی از مشکلات تئاتر ندارم، ولی ما, تئاتر کار می‌کنیم؛ اگر کسی بخواهد جلوی ما را بگیرد، مقابله می کنیم؛ ولی اگر کاری به ما نداشته باشند، به راهمان ادامه می دهیم.


دعوت فاطیما بهارمست به دیدن تئاتر

بهارمست در پایان گفت: من از کسانی که این مصاحبه را می خوانند، می خواهم که تئاتر ببینند؛ چرا که ما تئاتر , کار می کنیم تا دیده شویم. فقط برای دوستانمان بازی نمی‌کنیم؛ دوست داریم، مردم همانطور که به, گشت و گذار می‌روند، سینما می روند، تئاتر هم بیایند و کار فرهنگی انجام بدهند.


بد نیست بدانید فاطیما بهارمست از اجرا خداحافظی کرد


فاطیما بهارمست مجری و بازیگر در گفتگویی؛ با اشاره به اینکه دیگر دوست ندارد در عرصه اجرا فعالیت کند، اظهار داشت: من از کودکی و به واسطه اجرا وارد عرصه هنر شدم اما دیگر نمی‌خواهم اجرا کنم , و قصد دارم در عرصه بازیگری حضور داشته باشم چون حضور در این حیطه نیازمند تلاش و آموزش است , در حالی که در اجرا اینگونه نیست.


وی در خصوص شروع فعالیت‌های هنری خود از کودکی بیان کرد: حضور من از کودکی در این عرصه یک تجربه بود, تا ترس از دوربین نداشته باشم اما امروز باید از اول شروع کنم، چون هیچ کارگردانی به دلیل اینکه من, از کودکی اجرا کردم سراغ من نمی‌آید و حضور در بازیگری امروز، کار حرفه‌ای، سنجیده و درست می‌خواهد.


بهار مست در مورد تجربه بازیگری خود در مجموعه «آخرین بازی» عنوان کرد: من نیاز داشتم که در جوانی بازیگری, را تجربه کنم و همیشه فضای کاری آثار سهیلی‌زاده را دوست داشتم، همچنین حضور بازیگرانی , چون مانی نوری و مهران ضیغمی که مثل من از کودکی در این عرصه فعالیت کردند برایم جذاب بود،


به همین دلیل از بازیگری در «آخرین بازی» استقبال کردم. هر چند که برخی می‌گویند، این مجموعه نسبت به , دیگر آثار سهیلی‌زاده ضعیف بوده است، اما برای من تجربه خوبی بوده و از نقش آفرینی در آن پشیمان نیستم.


تشکر فاطیما بهارمست از عموپورنگ

وی با اشاره به اینکه مدیون عمو پورنگ است، گفت: من هیچ وقت فکر نمی‌کردم مجری یا بازیگر شوم اما, به لطف زارعان، آقاجان‌زاده و عمو پورنگ «داریوش فرضیایی» وارد این عرصه شدم و مدیون آنها هستم , که در ۶ سالگی مسیر زندگی مرا تغییر دادند، چون حال این روزهایم را دوست دارم.


بهار مست در خصوص تجربه اجرا در برنامه «دیده شو» بیان کرد: من همیشه در بهترین حالت کاری را شروع می‌کنم, و در بهترین حالت مهم از آن خداحافظی می‌کنم. «دیده شو» نیز از آن برنامه‌های خوبی بود که برای , گروه سنی نوجوان ساخته شد.


این برنامه از تجربه‌های خوب و مفید دوران کاری من است. ساکت اف تهیه‌کننده «دیده شو» همواره به من , لطف دارند و هرگاه بخواهند کاری شروع کنند برای اجرای آن برنامه با من تماس می‌گیرند, اما من دیگر قصد ندارم در عرصه اجرا فعالیت کنم.


بازیگر مجموعه «آخرین بازی» در پایان مطرح کرد: به تمام علاقه‌مندان هنر توصیه می‌کنم این حرفه را به صورت, آکادمیک بیاموزند، چون حضور در فضاهای آموزشی موجب می‌شود با افراد با تجربه در این زمینه آشنا شوند, و از این طریق بتوانند در عرصه بازیگری، اجرا و… فعالیت کنند.

کافه شمسی العماره (مرجان محمد پور)

داستانهای نا تمام ( فاطمه امینی)

تله تاتر خاله بهار و بابابرفی ( نیما فلاح )

نمایشنامه خوانی مرده شور(حمیدرضا محمدی)

نمایشنامه خوانی خداحافظ (افشین علی اصفهانی )

نمایش “اندر حکایت اختلافات ِروابط بی درام” ( مهران ضیغمی)


فاطیما بهارمست تاکنون دو آلبوم موسیقی کودکانه هم با نام های  “عروسک چشم عسلی” و “ماهک” منتشر کرده است.

درخت سیب ( حمید مولوی)

خسیس( احمد کاوری )

کارگردانی فیلم کوتاه حیرانی

کارگردانی فیلم کوتاه راز نقاشی من

سریال های تلویزیونی

ماجراهای چموش و خموش(شاهین باباپور)

راه شب(داریوش فرهنگ)

حلقه سبز(ابراهیم حاتمی کیا)

آلبوم جادویی(ابوالحسن قاسمی)

ساعت شنی(بهرام بهرامیان)

پاتوق(شاهین باباپور)

بیدار باش (احمد کاوری)

قاب خاطره(حجت ذیجودی)

فعالیت حرفه ای

سیمای کودک ( شبکه ۱)

زنگ بچه ها( شبکه ۱)

رنگین کمان (شبکه ۵)

من خوبم تو خوبی ( شبکه جهانی جام جم )

اجرای رادیویی کودکان سرزمین من (در شبکه رادیویی سلامت )

اجرای رادیویی بچه های زمین سلام (شبکه رادیویی سلامت)

برنامه سی (شبکه جهانی جام جم )

برنامه گل آموز (شبکه آموزش۷)

برنامه انتخاب برتر( شبکه ۲ )

برنامه دوستان (شبکه جهانی جام جم ۱)

برنامه فرش سپید( شبکه ۲)

برنامه دیده شو ( شبکه ۲)

او با ۶ سال سن، کوچکترین مجری و گوینده‌ای بود که صداوسیما به خود دید. در ادامهٔ راه هنری خود در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی نقش آفرینی کرد. او برای آثار کارگردانانی چون ابراهیم حاتمی کیا، داریوش فرهنگ، بهرام بهرامیان و … در سنین خردسالی نقش آفرینی کرده‌است.


او در سال ۱۳۸۵ لقب مشهورترین کودک ایران را گرفت.


تحصیلات دانشگاهی او در رشتهٔ بازیگری- کارگردانی نمایش در دانشکدهٔ هنرهای زیبا.

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب